Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną szansą, by poświęcić czas naszemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna opcja, by zrelaksować się, jednocześnie ofiarując zwierzakowi czas. W leciewarto uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy mogą być na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych gabarytów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, przez co zapewniają wszechstronną obronę psa. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w trawie, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html