Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym zachowaniem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed śladami pazurów, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak zatem dokonać wyboru drapaka oraz zadowolić nawet najbardziej wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze pieńka przytwierdzonego stabilnej powierzchni. Nieco bardziej wyszukaną alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html